Dobrodošlica novoj ravnateljici škole

Predstavljamo novu ravnateljicu škole, gospođu Ivanu Kalamir Tomažin, kroz njezine ideje, misli i želje.

Gospođa Ivana Kalamir Tomažin radila je 11 godina u našoj školi kao stručna suradnica rehabilitatorica.

Zavoljela je ovu školu ponajprije zbog učenika koji su, ističe, svi jako dobra djeca. Učitelji imaju jako puno potencijala, kojeg samo treba poticati i razvijati. Svi će u školi naći prostora za rast i razvoj, na dobrobit škole i Kraljevca na Sutli, napominje nova ravnateljica. Važno je samo aktivno i promišljeno planirati da  bismo ostvarili neke ciljeve - dodaje.

Ravnateljica Ivana mnogo se selila u svom djetinjstvu. Promijenila je više škola i sredina, od Zaprešića, Ivanić Grada, Podgore, Tuhlja, Zagreba, Londona, da bi se skrasila u Zaprešiću. Kako ističe, to stalno seljenje u njoj je razvilo iznimnu prilagodljivost na mnoge situacije.

Na odabir njezine profesije jako su utjecali neki učitelji kojih se i danas jako dobro i rado sjeća, koji su joj pokazali da je individualan pristup, prisni i brižni pristup svakom djetetu (čovjeku) najvažniji. Najvažnije od svega jest pokazati da ti je stalo do djeteta, govori gospođa Kalamir Tomažin.

Za mjesto ravnateljice škole najviše ju je nagnala želja i vjera da može doprinijeti boljitku škole. Za početak, želi poraditi na osvješćivanju važnosti zdrave prehrane, kretanja i brige o sebi kod učenika. Želi aktivno uključiti učenike i roditelje u život škole. Važno joj je da se čuje glas učenika. Naglašava da je izuzetno bitno i dalje razvijati empatiju kod učenika, da osvijeste svoju povlaštenost i razvijaju zahvalnost.
Prioritetno je i sanirati školu od posljedica potresa, upotpuniti je didaktičkim sredstvima, digitalnom tehnologijom, školu i materijalno dovesti do standarda 21. stoljeća - dodaje.
Obrazovanje čovjeku garantira dobar život. - ravnateljica želi da to osvijeste svi sudionici odgojno-obrazovnog procesa.
Poručuje i da je uz prepoznavanje potreba i uz dobru, otvorenu komunikaciju sve ostvarivo. Uz dobre ideje i volju, sve je moguće!

Gospođa Kalamir Tomažin iskreno vjeruje da naša škola može postati centar izvrsnosti za neka područja. To je moguće samo uz postizanje stvarnog zajedništva i stvarne komunikacije, bez fige u džepu, za kraj poručuje nova ravnateljica škole.

Vjerujemo i mi u novu ravnateljicu i iskreno joj želimo puno uspjeha, volje, otvorene komunikacije, lijepe suradnje i lijepih ideja! yes

objavio: MAJA KRALJ   datum: 11. 6. 2021.

« Travanj 2024 »