Završio Mjesec knjige...ili nije?

Mjesec hrvatske knjige službeno je završio 15. studenoga, ali nama još uvijek traje! Iako školska knjižnica ne radi svaki dan, trudimo se stalno poticati ljubav prema čitanju i knjigama. Za početak, sigurni smo da smo našu školsku knjižnicu učinili mjestom ugodnim za boravak. Trudimo se nabaviti privlačne, zanimljive i nove knjige, ali financije nam to ne dopuštaju uvijek. Ove godine zahvaljujemo roditeljima naših učenika na suradnji jer smo zahvaljujući njima od rabata na kupljeni dodatni materijal za školu kupili mnogo lijepih knjiga i slikovnica. HVALA  na potpori!

Školska knjižnica vodi i nekoliko projekata kojima se još više želi potaknuti čitalačka pismenost i razviti kultura posjećivanja knjižnice. Tako smo baš početkom Mjeseca knjige započeli projekt COOLtura koji ove godine za temu ima znamenite žene koje su mijenale svijet.

Tu je i HOKUS-POKUS u knjižnici, gdje uz pomoć učiteljice kemije populariziramo prirodne znanosti i pričamo čarobne priče.

Novost ove godine je projekt RIJEČ DANA koji provodimo svaki radni dan knjižnice- nasumce biramo riječ iz Rječnika hrvatskog jezika i učimo njeno značenje te učimo služiti se referentnom zbirkom.

Potičemo i razvijanje navike čitanja u obitelji, projektom „Čitamo mi u obitelji svi“, svake godine u 3. razredu.

Bolje upoznajemo Hrvatsku i svijet uz pomoć projekta Međunarodne razmjene straničnika. Ove godine su petaši razmjenjivali straničnike s jednom mađarskom školom.

U ovogodišnjem Mjesecu knjige imali smo nekoliko dodatnih radionica/pričaonica za učenike.

Prvi razred imao je upoznavanje sa školskom knjižnicom, a imali smo i poseban sat lektire. Uz priču o Ivici i Marici izrađivali smo prave male kućice od slatkiša, k tome još i jestive!

Drugi razred knjižničarka je upoznala s pričom koja je njoj obilježila djetinjstvo, iz knjige „Djedica pričalo i čarobni vrutak“.

Šesti razred imao je zanimljivu foto-potragu za knjigom u knjižnici.

Imali smo i prigodni razgovor sa šestašicom, Klarom Rukavina, NAJčitateljicom naše škole.

Svjesni smo da knjiga danas ima veliku konkurenciju i da možda nije privlačna  "na prvu". No, dajemo sve od sebe kako bismo razuvjerili one koje misle tako.wink

Kako bi naša NAJčitateljica Klara rekla :"Nemojte nikada prestati čitati knjige i tražiti onu koja vam najviše odgovara."

objavio: MAJA KRALJ   datum: 22. 11. 2018.

« Travanj 2024 »